⦁ POLYESTER

Polyester boyalar özellikle dış cephe diye adlandırılan ortamlarda kulllanılmak üzere tasarlanmıştır. Güneş ışığı (UV dayanımı) ve diğer iklim şartlarına dayanımı en üst düzeydedir. Başta alüminyum profil sanayi olmak üzere tarım makineleri, aydınlatma armatürleri, bisiklet ve jant sanayi gibi dış ortamlarda kalacak malzemelerin boyanmasında kullanılır.

⦁ EPOXY

Epoxy boyalar, özellikle kimyasal maddelere karşı direnci yüksek bir toz boya çeşididir. Benzin depoları bu konuda örnek olarak gösterilebilir. Bu tip boyaların ısı ve ışığa karşı mukavemetleri az olmasından dolayı, iç cephe ürünlerde kullanılır.


⦁ EPOXY – POLYESTER

Fiziksel ve kimyasal dayanım özelliklerinin bir arada sağlanması için geliştirilmiş boya tipidir. İç cephe koşullarda kullanılır. Epoksi tip boyalara göre ısı ve ışık direnci açısından kuvvetli olmasına rağmen, polyester boyalara göre direnci azdır.


⦁ POLİÜRETAN

Diğer polyester dış cephe ürünlerine kıyasla UV dayanımının yanında kimyasal dayanımda sağlar. Özellikle ahşap transfer boyalarında taban boyası olarak kullanılır.